Tisztelt Cím!
Mai napi írásukhoz egy kis adalék, mely a Közép-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség honlapjáról származik, pontosabban annak üzenőfaláról (http://kdtktvf.zoldhatosag.
Feladó: Velence
Dátum: 2010.10.22. 10:43
Üzenet:
Tisztelt Hatóság!
Ezúton érdeklődök, hogy a Bp - Szfvár vasútvonal Velencei-tó melletti szakaszán a vasúti árkok állott, vasúti ágyazatból kifolyó vizei milyen engedéllyel kerültek bekötésre a Velencei tóba vezető árkokba?
Továbbá, hogy ezeken az árkokon miért nincsen sem hordalék, sem pedig olajfogó műtárgy.
Az építkezésből származó szemmel láthatóan olajos töltésanyagokat a kivitelező milyen engedéllyel helyezheti el akár csak ideiglenesen is a tó közvetlen közelében?
Egyáltalán környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi szempontból milyen engedéllyel rendelkezik ez a kiviteli munka??
Válaszukat előre is köszönöm!
Válasz:
Tisztelt Ügyfelünk!
A Tárnok-Kápolnásnyék és Dinnyés-Székesfehérvár vasúti vonalszakaszok korszerűsítésére és az átépített pálya üzemeltetésére a Felügyelőség 60/2006. ügy- és 49710/2006. iktatószámon, továbbá a Kápolnásnyék-Dinnyés vasúti vonalszakasz korszerűsítésére és az átépített pálya üzemeltetésére a Felügyelőség 26879/2005. ügy- és 22038/2006. iktatószámon környezetvédelmi engedélyeket adott.
A létesítmények építési engedélyezését a közlekedési hatóság végzi a Nemzeti Közlekedési Hatóságról szóló 263/2006. (XII.20.) Korm. rendelet alapján, az eljárásokban a Felügyelőség szakhatóságként működött közre.
A 49710/2006. iktatószámú környezetvédelmi engedély-határozat szerint a vasúti pálya vízelvezetésével kapcsolatban építendő vízilétesítmények megvalósításához vízjogi engedélyt kell a Felügyelőségtől beszerezni. A rendelkezésre álló iktatóprogram adatai alapján a létesítmény csapadékvizeinek elvezetésére vonatkozó vízjogi engedély még nem került benyújtásra.
A környezetvédelmi engedély-határozatok az építkezésből származó hulladékokkal kapcsolatban több előírást tartalmaznak, melyek alapján – többek között - a tevékenység során keletkező hulladékok, illetve veszélyes hulladékok jogszabályi követelményeknek megfelelő gyűjtéséről, további kezeléséről gondoskodni kell, a kivitelezési munkálatok során keletkező hulladékok, veszélyes hulladékok gyűjtésére szolgáló gyűjtőhelyek kialakítását, a gyűjtés módját úgy kell megoldani, hogy az megfeleljen a hatályos jogszabályokban előírtaknak, valamint a tevékenység során keletkező hulladékok minél nagyobb arányú hasznosítását biztosítani kell.
Annak érdekében, hogy Felügyelőségünk meg tudja vizsgálni, hogy „a szemmel látható olajos töltésanyagok elhelyezése a tó közvetlen közelében” a hatályos jogszabályi előírásoknak megfelel-e és amennyiben szükséges, az ügyben intézkedni tudjon, kérjük, szíveskedjen közérdekű bejelentést tenni szóban vagy szíveskedjen a bejelentést írásos formában hivatalunkhoz eljuttatni.
A közérdekű bejelentést szóban személyesen a Felügyelőség Ügyfélszolgálatán (Székesfehérvár, Hosszúsétatér 1.), illetve telefonon (22/514-310) teheti meg.
Amennyiben írásban keresi meg hivatalunkat, úgy levelét szíveskedjen a 8002 Székesfehérvár, Pf.: 137. címre küldeni.
Elektronikus levélben való megkeresés esetén a bejelentést a kozepdunantuli[kukac]zoldhatosag[pont]hu email-címre szíveskedjen küldeni.
Szerkesztőség
Egy kicsit összefoglalva:
A jelenleg dr. Zay Andrea vezette szervezet tudja, hogy a posztban már említett vasút felújításhoz tartozó árkokat engedély nélkül építik, de nem tesz semmit.
Erről a szervezetről azért azt tudni kell, hogy volt igazgatója (Kling István államtitkár) engedélyezte az ajkai vörös iszap tározót, jelenleg pedig annak az egyik felügyelője. A jelenlegi igazgatót általános iskolai tanári végzettségű, és tavaly jogi diplomát szerzett Zay Andreát
régi ismeretség köti Illés Zoltánhoz, 2004 és 2005 között Illés személyi titkáraként dolgozott (http://hvg.hu/itthon/
Kérem email címemet bizalmasan kezelni!
A további szép napot!
Egy lelkes olvasó