Az én ismereteim szerint is lehet csatlakozó jegyet venni a BEB mellé. Nem értem, hogy a jegyvágó miért szőrözött olvasónk barátnőjével. Kedves vasutas, kalauz olvasók, ha tévesek az ismereteim, illetve olvasónk ismeretei, kérlek korrigáljatok.
Kedves Szerkesztő!
Egy kérdést szeretnék feltenni, amelyre nem találtam választ, és talán itt segítséget kaphatok.
Barátnőm egy támogatott OKJ-s képzésre jár Budapestre, a munkaügyi hivatalon keresztül íratkozott be, és bár diákigazolványt nem, de 90%-os kedvezményt biztosítottak számára.
A 142-es vonalon jár naponta Hernád és "Budapest" viszonylatában, és a 90%-os szelvényén is szó szerint ez van feltüntetve. Mivel a vonat igénybevehető "BEB-es" bérlettel, csak Hernádtól Pestszentimréig (az első budapesti megállóig) szokott jegyet váltani. Ami természetesen szokásos esetben nem jelent gondot, nekem némelyik szimpatikus, elhivatott jegyvizsgáló néhányszor még a kérdést is feltette, van-e esetleg bérletem, mert spórolhatnék az utazáson.
Neki ma volt a második alkalom, hogy egy kalauz kifogásolta ezt, mondván: "Mivel a szelvényen Budapest van feltüntetve, ezért a végállomásig (Nyugati) kell megváltani a jegyet...", és hozzátette, hogy na most azért még elnézi, csak nehogy ellenőr jöjjön. Ez elég abszurdnak hangzik, mert nem igazán értem, hogy miért kellene fizetni egy olyan szolgáltatásért, amit nem veszünk igénybe, illetve amiért már egy másik formában fizettünk.
A vicc pedig, hogy bár az említett jegyvizsgáló az ellenőröktől tartott, mióta így utazik, azóta rengetegszer volt komolyabb ellenőrzés a vonaton, és egyetlen ellenőr sem kifogásolta a "szabálytalanul megváltott" menetjegyet.
Összegezve a kérdésem tehát, hogy valóban vonatkozik-e olyan szabály a viszonylatra adott 90%-os kedvezményre, hogy a feltüntetett városban az utolsó állomásig kell jegyet váltani.
Segítséged előre is köszönöm, és várom válaszodat e-mailben, vagy a blogon publikálva.
Üdvözlettel:
Egy szőrszálhasogatásra különösen allergiás utas